Popiežius Milane pravers langą į izoliuotą kalinių pasaulį

Po kelių dienų popiežius Pranciškus lankysis Milane. Vienos dienos pastoracinis vizitas šeštadienį, kovo 25-ąją, truks maždaug aštuonias valandas. Milane popiežius liudys ypatingą dėmesį ir artumą kaliniams, panašiai kaip jau ne kartą darė tiek Romoje, tiek tarptautinių apaštališkųjų kelionių metu aplankydamas kalėjimų įnamius. Reikšminga, kad popiežiaus apsilankymas kalėjime „San Vittore“ užims daugiau kaip ketvirtį Milane praleisto laiko. Popiežius peržengs vieno didžiausių Italijos kalėjimų slenkstį 11.30 val., asmeniškai bendraus su kaliniais ir kalėjimo darbuotojais lydimas kalėjime tarnaujančių sielovadininkų. 12.30 val. popiežius Pranciškus sėsis prie bendrų pietų stalo kalėjimo trečiajame korpuse.

Visa „San Vittore“ kalėjimo bendruomenė, tiek kaliniai, tiek kalėjimo darbuotojai, popiežiaus laukia tarsi nelauktai atvystančio draugo, pasakė Vatikano radijui kalėjimo sielovadininku ketverius metus tarnaujantis kun. Marco Recalcati. Jis papasakojo apie kalinių ir personalo lūkesčius, apie sielovadininkų pasiruošimą popiežiaus Pranciškaus apsilankymui. Norėdami atsiliepti į lūkesčius, kalėjimo sielovadininkai išplatino pasirengimo maldą, ją pavadinę „Laukiame draugo“. Maldoje kalbama apie laukimą tokio „draugo, kuris moko vilties“ ir kurio „žingsniai susikryžiuoja su mūsų žingsniais, palydi skausme ir gyvenimo kelyje“.

Milano kalėjimo „San Vittore“ sielovadininkai jau keletą mėnesių vykdo pasirengimo popiežiaus apsilankymui dvasinę programą. Dvasinis ruošimasis vyko per kalinių sekmadienines Mišias, katechezės susitikimus ir religines programas, įskaitant susitikimus su kitų religijų atstovais. Buvo klausomasi popiežiaus Pranciškaus ir kitų popiežių pasisakymų, įskaitant šv. popiežiaus Jono XXIII, kurio įsimintini žodžiai anuomet Italijos kalėjimų bendruomenėse nuskambėjo labai plačiai, kalinių pasaulyje tapo legenda, sakė kun. Recalcati ir juos priminė.

„Atvykau pas jus. Mane pamatėte. Nukreipiau savo akis į jūsų akis, priglaudžiau savo širdį prie jūsų širdžių. Būkite tikri, kad šis vizitas išliks mano sielos gelmėse“, pasakė 1958 metais antrąją Kalėdų dieną popiežius Jonas XXIII. Atmintina ir tai, jog Jonas XXIII per apsilankymą Romos kalėjime buvo naujas popiežius, išrinktas prieš nepilnus du mėnesius. Jis paprašė kalinių, kad laiškuose artimiesiems parašytų, jog popiežius meldžiasi už visų kalinių šeimas. Prieš palaiminimą popiežius Roncalli pridūrė, jog džiaugiasi tuo, kad galėjo pontifikatą ir Naujuosius metus pradėti geru gailestingumo darbu, t.y „kalinį aplankyti“.

„Kaliniai jaučia popiežiaus Pranciškaus artumą ir žino, kaip jis dėl jų sielojasi“, pasakojo kalėjimo sielovadininkas. Pasak jo, nestebina, jei kalinys, rašydamas laišką popiežiui kreipiasi į jį pačia paprasčiausia ir tiesiogine forma „Ciao Francesco“; tai liudija artumą, kurį popiežius Pranciškus sugebėjo parodyti visiems, kurie atsidūrė kalėjime. Dabar Milano kaliniai nekantriai laukia pamatyti, o jei nusišypsos laimė, ir asmeniškai sutikti Pranciškų. Apsilankymu kalėjime popiežius Pranciškus padės praverti langą į pasaulį, kuris dar šiandien per daug izoliuotas.

Popiežiaus kelionės į Milaną programoje šeštadienį be kalinių aplankymo numatytas susitikimas su gyventojais metropolijos paribio kvartale, susitikimas su dvasininkais ir pašvęstaisiais katedroje, šv. Mišios Moncos parke ir susitikimas su jaunimu stadione „San Siro“. (Vatikano radijas)

Nuotrauka: Popiežius Pranciškus Neapolio kalėjime "Poggioreale" pietauja su kaliniais 2015 kovo 21d - AP

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode